Ta strona korzysta z plików Cookies. Część tych plików jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania strony i już została stworzona. Możesz usunąć i zablokować pliki cookie z tej strony ale może ona wtedy nie działać poprawnie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Klinika Intensywnej Terapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Strona główna / Aktualności / Klinika Intensywnej Terapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi istnieje Klinika Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. To jedyny taki oddział w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie. Jesteśmy dumni z tego, że pracę Kliniki wspiera najwyższej jakości sprzęt, w tym specjalistyczne łóżka dla noworodków i niemowląt włoskiej firmy Favero Health Projects, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Prestige - Med.

Klinika specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wad rozwojowych, ciężkiej niewydolności oddechowej oraz w opiece nad wcześniakami urodzonymi nawet z mniejszą niż kilogram masą ciała. To jedyny ośrodek w Polsce zapewniający optymalne warunki do diagnostyki i kompleksowego leczenia najtrudniejszych i najbardziej złożonych wad rozwojowych. Klinika przyjmuje noworodki z problemami chirurgicznymi, które rodzą się w Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki czemu nie muszą być transportowane, bo zespół specjalistów jest na miejscu.

Przed remontem oddział liczył 22 łóżka dla noworodków i niemowląt, co pozwalało na przyjęcie ok. 400 pacjentów rocznie. Aktualnie oddział posiada 33 łóżka, co pozwala na przyjęcie o 200 maluchów więcej.

Inwestycja kosztowała 9 mln zł, z czego 3,8 mln zł wydano na sprzęt medyczny, w tym łóżka oraz urządzenia do ratowania życia i zdrowia niemowląt z wadami wrodzonymi.

111121.jpg11124.jpg11123.jpg11118.jpg11116.jpg11115.jpg11114.jpg11113.jpg11110.jpg1119.jpg